Live sports. The results of this Friday in Lorraine and elsewhere…


SOCCER

LEAGUE 1

Marseilles – Angers: (9 p.m.)

The other matches

Classification

NATIONAL

Sedan – Cholet: 2-0 (in progress)

Boulogne – Annecy: 0-1 (in progress)

Laval – Bastia Borgo: 1-0 (in progress)

Bourg-Péronnas – Avranches: 2-0 (in progress)

Sète – Le Mans: 0-0 (in progress)

Châteauroux – Créteil: 2-1 (in progress)

Red Star – Saint-Brieuc: 0-1 (in progress)

Chambly – Orléans: 0-0 (in progress)

Other results Classification

GERMANY-BUNDESLIGA

Hertha Berlin – Bochum: (8:30 p.m.)

Other results Classification

SPAIN-LA LIGA

Getafe-Levante: (9 p.m.)

Other results Classification

BELGIUM-PRO LEAGUE

Charleroi – Seraing: (8:45 p.m.)

Other results Classification

AFRICA CUP OF NATIONS

Semi final

Cameroon –Egypt : 0-0 ap (tab 1-3)

Other results

D1 FEMALE

Fleury 91 – Montpellier: (8:45 p.m.)

Other results Classification

BASKETBALL

EUROLIGUE (M)

Anadolu Efes – Lyon-Villeurbanne: 45-40 (in progress)

See other results Classification

ELITE

Châlons/Reims – Provence Basket: (20h)

Other results Classification

PRO B

Evreux – Alliance Alsace: (20h)

Vichy-Clermont – Nancy: postponed

Other results Classification

HOPES PRO B -PHASE 2

Pool A

Antibes -Gries: 89-74

Other results Classification

NATIONAL 1 (M)

Pool B

Golbey/Epinal – Federal Center: (8 p.m.)

Other results Classification

C. DE MOSELLE SENIORS (M)

2nd round

Augny – Ste-Marie-aux-C. : (8:30 p.m.)

Audun – Hagondange 2: (8:30 p.m.)

See all results

54 SENIORS CUP (M)

16th finals

Tucquegnieux – Joeuf/Homec. : (8:30 p.m.)

Other results

PRENATIONAL (F) – B

Metz BC – Nilvange/Serém. : (8:30 p.m.)

Other results Classification

C. DE MOSELLE SENIORS (F)

2nd round

Longeville-St-A. – Ste-Marie-aux-C. : (8 p.m.)

See all results

U17(M)-57

Pool B

Hagondange – Silvange 2: (7:30 p.m.)

Other results Classification

U13(M)-57

Pool C

Sarreguemines – Creutzwald: (6:45 p.m.)

Other results Classification

HANDBALL

D1-STARLIGUE

Greater Nancy – Limoges: (8:30 p.m.)

Other results Classification

PROLIGUE

Greater Besançon – Dijon: (8:15 p.m.)

Valencia – Strasb./Schiltig. : (8:30 p.m.)

Other results Classification

EUROPEAN LEAGUE (W)

Group A

Mosonmagyarovar – Sola: (8 p.m.)

Other results Classification

-15 YEARS (F)

Hen 5 (57)

Hombourg-Haut – Val-St-Pierre: (6:30 p.m.)

The other results The ranking

HOCKEY

MAGNUS LEAGUE

Mulhouse-Bordeaux: (8 p.m.)

Other results Classification

RUGBY

6 NATIONS TOURNAMENT

U20

France – Italy: (9 p.m.)

Other results Classification

VOLLEYBALL

LEAGUE A (M)

Sète – Nice: (7:30 p.m.)

Other results Classification

PRENATIONAL (F)

Pool A

Yutz/Thionville – Hagondange: (9 p.m.)

Other results Classification

Laisser un commentaire